הכול על תהליך רכישת דירות בברצלונה

ישראלים רבים מתעניינים באחרונה בהשקעות נדל”ן בחו”ל, ובייחוד במדינות שחוו את המשבר הכלכלי הגדול לעומקו, כדוגמת ספרד. המדינה שבחצי האי האיברי נקלעה למצב כלכלי קשה מאוד בסוף העשור הקודם, מה שהוריד מטה את מחירי הנדל”ן במדינה. ירידה שכזו טובה בעיקר לסוג אחד של משקיעים: המשקיעים הזרים, כדוגמת אלו המגיעים מישראל. אם החלטתם גם אתם לחפש דירות בברצלונה להשקעה, המדריך של UMBRELLA יכין אתכם לקראת הצעד החשוב.

עיר ששומרת על יציבות נדל”נית – ומעלה מחירים

לפני שניגשים לרכישה, חשוב לדעת קצת על העיר עצמה: ברצלונה היא ללא ספק מהערים המובילות בספרד, ובאירופה כולה. זוהי עיר נמל שוקקת חיים, שמציעה לתייר הכול מהכול – אוכל, מוזיאונים, מונומנטים ארכיטקטוניים נפלאים וכמובן – כדורגל משובח.

אך העיר ברצלונה מוצלחת גם בזכות הנדל”ן שבה: מאחר שהיא ממוקמת באזור מוקבל מבחינת שטח, מלאי הדירות שבה אינו גבוה ומשאיר את נכסי הנדל”ן ברמה גבוהה יחסית. אמנם המשבר הגדול של 2008 גרם לירידת מחירים משמעותית גם בעיר, אך במידה נמוכה יחסית למקומות אחרים במדינה.

כעת אנחנו ניצבים בפני עליית מחירים משמעותית, כך על פי כל הסימנים: 2015 נרשמה כנקודת המפנה מבחינת ענף הנדל”ן בספרד, ובברצלונה לבדה עלה שיעור נוטלי המשכנתאות בכמעט 40% לעומת 2014. כל אלו מבהירים: זה הזמן להשקיע ברכישת דירות בברצלונה.

אז איך זה עובד?

חשוב לזכור כי שיטת המיסוי בספרד בכלל ובברצלונה בפרט אינה דומה לזו הישראלית. ישנו הבדל בין מיסוי נכס של אדם פרטי, ובין מיסוי של נכס אשר נרכש על ידי חברה (כדוגמת חברת UMBRELLA, המתמחה בהשקעות נדל”ן בבירת קטלוניה). לכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לברר כמה מס תשלמו, כדי להבטיח שתזכו לעסקה משתלמת.

השלב השני נוגע לנטילת המשכנתא – וכאן ממתינה לכם בשורה משמחת: נטילת משכנתא על דירה בברצלונה היא דבר פשוט יחסית, בייחוד בהשוואה למה שאנחנו מכירים כאן, בישראל. משקיעים מחוץ לאיחוד האירופי זכאים למשכנתא של עד 70%, ובריבית של 3.5% לכל היותר. במקרים מסוימים – למשל, אם תוכלו ליטול משכנתא של 15 שנים בלבד – הריבית תהיה אף נמוכה משלושה אחוזים. בהשוואה לישראל, מדובר כאן על ריביות נמוכות באחוז ויותר.

לעניין זה כדאי להוסיף גם את עלויות הדירה: כאמור, מחירי הנדל”ן בברצלונה ירדו גם הם בעקבות המשבר הגדול, עד כדי כך שהיום אפשר לרכוש במיליון שקלים דירה ראויה במרכז ברצלונה – דבר שנחשב חלום רחוק כמעט בכל עיר גדולה בעולם. עובדה זו מבטיחה שתוכלו ליטול משכנתא ‘שפויה’, כזו שאולי אף תזכה אתכם בריבית הנמוכה יותר הנהוגה בספרד.

כעת, כל שנותר לכם הוא לחתום, ולהעביר את הנכס באופן רשמי לבעלותכם. תוכלו לבצע שיפוץ נרחב בדירה כדי להשביח אותה ולמכור אותה בעתיד הקרוב ברווח יפה. תוכלו גם להשכיר אותה לטווח ארוך, וליהנות מהכנסה נוספת קבועה ויציבה.

שיהיה בהצלחה!