אזורי ה’פריים לוקיישן’ של ברצלונה

אז איפה כדאי לרכוש דירה בבירת קטלוניה?

כל משקיע בשוק הנדל”ן מודע לכלל הבסיסי ביותר: כדי להבטיח השקעה נכונה, חשוב לבחור נכס שנמצא באזור הטוב ביותר – אזור שנחשב לסביבה איכותית, שהמחירים בו לא נמוכים מדי ולא גבוהים מדי וכזה שעל פי כל החזיות צפוי להיות מבוקש מאוד בעתיד. כך מבטיחים השקעה עם פוטנציאל תשואה גבוה לטווח הארוך. המשימה הזו נשמעת כמעט מובנת מאליה למי שבוחר להשקיע בנכס בישראל, אך היא תהפוך מורכבת הרבה יותר עבור מי שמשקיע בנכס בחו”ל, בעיר שהוא לא באמת מכיר.
מתכננים לרכוש דירה להשקעה בברצלונה? גם אתם צריכים לעשות ‘שיעורי בית’. כדי שזה יהיה פשוט יותר, החלטנו לרכז עבורכם מידע בנוגע למקומות המבוקשים והמבטיחים ביותר להשקעה בברצלונה. אף חילקנו את האזורים לפי רמת הפוטנציאל שלהם, מה שיהפוך את החיפוש לקל עוד יותר.

פוטנציאל השקעה: גבוה-גבוה מאוד

הראבאל
נקראת גם אל ראבאל, ונמצאת בסמוך לרובע הגוטי המפורסם. במשך שנים נודעה כמקום מפוקפק וכמרכז של מהגרים, אך לאחרונה מתחילה לפרוח ולשגשג. התהליך הזה הוא בדיוק זה שהופך אותה למקום מושלם להשקעה – כזה שבעוד כמה שנים ישלים ככל הנראה עליית מחירים מרשימה מאוד.

אישמפלה
רובע שנמצא ממש במרכז העיר וכולל גם את הסגארדה פמיליה הידועה. כיום המחירים בה סבירים למדי, אך גם כאן הם צפויים לעלות – בעיקר משום המקום המרכזי שהיא מציעה, אשר קורץ גם למקומיים ולא רק לזרים.

פואבלו נו
רבים מכתירים את השכונה הזו כבעלת הפוטנציאל הגדול ביותר להשקעה, והסיבה לכך ברורה: ב-2020 אמור להיפתח בסמוך אליה מרכז הייטק חדש, מה שבוודאי יתרום לעליית המחירים באזור.

פוטנציאל השקעה: גבוה

פואבלו סק
השכונה הזו קרובה מאוד לפלאזה אספניה, ולכן מציעה מקום מרכזי מאוד יחסית. בקצה המזרחי שלה נמצא הים, מה שכמובן מוסיף לביקוש הרב. זוהי שכונה שמציעה שקט רב, ומחיריה כבר היום מעט גבוהים – מה שהופך את הפוטנציאל שלה לגבוה, אך לא גבוה מאוד.

אל בורן
השכונה הזו נמצאת ממש ליד הנמל של ברצלונה, ולכן היא מאוד מבוקשת כבר היום. הוסיפו לזה את העובדה שהיא מהווה חלק מהעיר העתיקה של ברצלונה, וקיבלתם מתכון למקום קסום – כזה שאמנם לא נחשב יקר מאוד, אך כבר כיום הביקוש אליו גבוה ולכן המחירים בו כבר רשמו עלייה גדולה יחסית.

פוטנציאל השקעה: בינוני-גבוה

הראמבלס
כל מי ששמע על ברצלונה, שמע גם על השדרות המפורסמות שלה. כל אדם שמגיע לעיר רוצה לטייל בהן, וכל אחד מעוניין לקנות בהן נכס. הבעיה היא שכבר היום המחירים באזור יקרים מאוד, בשל הפופולאריות של המקום, ולכן ייתכן שההשקעה בו תהיה מעט פחות משתלמת. עם זאת, מדובר באזור ששומר תמיד על יציבות מבחינת קצב עליית המחירים.

הרובע הגוטי
עוד אזור מפורסם מאוד, שגם הוא נחשב כבר כעת יקר יחסית. קשה לִצְפות כיום עד לאיזו רמה תימשך עליית המחירים בו, אך אם תקדימו לרכוש בו נכס תוכלו לבצע עסקה טובה. ייתכן שבעוד כמה שנים העלייה הזו תיעצר מעט.

גארסיה
שכונה שנחשבת לאזור שיקי וצעיר מאוד, ולכן מבוקש מאוד (בדומה לשכונת פלורנטין בתל אביב). המחירים באזור הזה יקרים יחסית, ולכן התשואה הצפויה מרכישת נכס בו עשויה להיות מעט נמוכה.